Рід:  сімейна історія та генеалогія dika643222@i.ua

097-280-17-38
     Старт!     

     Опитування     

     Уточнення     

     Архіви     

     Документи     

     Зразки     

     Контакти     


   

Контакти,

або знайомимося ближче.


     Якщо Вас зацікавив архівний пошук і є необхідність скористатися послугами професійного генеалога, зв'яжіться зі мною будь-яким способом.

     e-mail: dika643222@i.ua

     Facebook

     097-280-17-38     Я - це Степаненко Дмитро, пошуковець, краєзнавець, дослідник сімейної історії та генеалог з практичним досвідом понад тридцять років. І це не дивно, оскільки перші опитування і записи я зробив ще у віці тринадцяти років. Були живі дідусь, бабуся, дві прабабці і безліч їхніх братів та сестер у першому, другому, третьому і більш дальніх колінах. Тоді, в дитинстві, можна було дізнатися не лише імена предків, а і їхній життєвий шлях, десятки сімейних історій про людей, чиї імена зараз уже нікому нічого не говорять. І я цією можливістю скористався. Малював у зошиті в клітинку родинне Дерево по кожному прізвищу окремо, бо разом це була б скатерка на увесь стіл.
     

     Єдине, що ми можемо зробити для мертвих - це пам'ятати про них.


     Коли з'явилися комп'ютери, я знайшов генеалогічну програму і об'єднав усі сімейні Дерева в одне велике. Результат - більше п'ятисот предків і родичів у пов'язаних родинними зв'язками тринадцяти групах з одим прізвищем. Усього п'ять поколінь (або шість разом з моїм).

     З розвитком архівної справи і розповсюдженням інтернету відкрилися можливості для більш глибокого, архівного пошуку. На сьогодні у моєму родинному дереві вже понад 2 500 родичів, 165 прямих предків, котрі носили 26 прізвищ і віддалені від мене максимально на відстань 13 поколінь. Самий старший документований предок народився у 1657 році, і відоме також ім'я його батька.

     Щоб не здавалося, що праця генеалога легка і безтурботна, наведу кілька прикладів:
     інформація про моїх предків розпорошена у 19 архівах п'яти держав;
     підшивки метрик у Одеському архіві і сповідалок у Хмельницькому досягають 2 000 аркушів (сучасною мовою, 4 000 сторінок);
     алфавіт ХVIII століття відрізняється від сучасного на 60 %, там зовсім інші букви.

     Одному об'їздити усі архіви - ніяких відпусток не вистачить, довелося домовлятися з колегами-пошуковцями про обміни. І от після років архівної генеалогічної практики, побудувавши більше сотні родинних Дерев для замовників з усіх країх колишньої совдепії, я займаюся генеалогічними дослідженнями професійно. Не можу словами описати, який азарт відчуваю, коли починає вимальовуватися ланцюжок поколінь. Здавалося б, чужі для мене люди, але з кожним новим замовленням усі думки лише про одне - поєднати теперішнє і минуле для цієї конкретної сім'ї.

     Для мене генеалогія - це в першу чергу улюблене заняття, цікаве хоббі, і вже аж тоді - бізнес.
     

Звертайтеся!

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
     
   
 
                     
 
 


Пишіть: dika643222@i.ua

Всі права на матеріали, використані на сайті, належать автору.
Копіювання можливе лише за умови розміщення посилання на сайт rid.kr.ua
© Дмитро Степаненко, 2019 рік