Рід:  сімейна історія та генеалогія dika643222@i.ua

097-280-17-38
     Старт!     

     Опитування     

     Уточнення     

     Архіви     

     Документи     

     Зразки     

     Контакти     


   

Архіви,

або де ми шукаємо.


     Для успішного архівного пошуку варто знати кілька простих правил.

     Генеалогічна інформація за 1918 - 1941 роки знаходиться у фондах радянського періоду в обласних архівах. Якщо село знаходиться у Кіровоградській області, то й працювати треба у Державному архіві Кіровоградської області.

     Інформація царських часів дещо розпорошена. Частина знаходиться в обласних архівах, а частина - в архівах колишніх губерній. Їх небагато: Дніпро (Катеринославська губернія), Житомир (Волинська), Київ, Кишинів (Бесарабія), Харків, Херсон, Хмельницький (Подільська), Чернігів. Західноукраїнські землі, що знаходилися під австрійським пануванням, мають свою специфіку.

     Перелік архівних установ буде неповним без центральних архівів у Києві та Львові. Багато цікавих документів зберігається в архівах Петербурга та Москви.

     Ви вже, напевно, зрозуміли, що для повноцінної роботи в архівах потрібно трохи цікавитися історією взагалі та історією окремих населених пунктів і місцевостей зокрема. Без інформації про те, до якої волості, повіту та губернії відносилося село у дореволюційні часи, пошук можна навіть не починати.

     Обласні архіви - це типові дев'ятиповерхові споруди, під зав'язку набиті стелажами з історичними документами. Просто так у них інформацію не знайдеш. Потрібна конкретика.


   

Документи,

або що ми шукаємо.


     Метричні книги
     Кожна релігійна установа (церква, костьол, синагога і т.д) вела записи обрядів у спеціальній метричній книзі.
У першій частині записувалася інформація про новонароджених (дата, ім'я), їхнє хрещення, батьків та хрещених.
У другій частині записували вінчання (повні імена молодих, їхній вік, походження, віросповідання) та свідків.
У третій частині велися записи про смерть та поховання.
Якщо по сільській церкві добре збереглися метричні книги, інші документи для пошуку предків можуть і не знадобитися. Метрики


     Сповідальні відомості
     У сповідальних відомостях записані цілими сім'ями прихожани церкви, зазначено їх вік та зроблено відмітки про те, чи сповідалися вони перед Різдвом та Пасхою.
Якщо збереглися сповідальні відомості, ви можете додавати відразу по кілька поколінь предків у своє родове Дерево. Сповідалка


     Ревізські сказки
     Це податковий документ, на основі якого нараховувалися та сплачувалися податки, тому вівся він дуже акуратно. Записані сім'ї у повному складі, зазначено вік, а також скільки кому було років на момент попередньої ревізії. Якщо хтось помирав чи народжувався в період між ревізіями, то ця інформація теж зазначалася. Якщо чоловіків забирали в рекрути, це теж відображено у ревізії. У випадку переїзду ревізіями фіксувалося також, де жила сі'я раніше чи куди переселилася. Остання, десята ревізія, проводилася у 1858 році.
Якщо по вашому населеному пункту збереглися ревізії, за їх допомогою не лише легко розбудувати сімейне Дерево на кілька поколінь в глибину століть, але й відслідкувати попереднє місце проживання дідів і прадідів. Ревізія


     Посімейні списки
     Після ревізій і аж до революції облік населення вівся за допомогою посімейних списків. За змістом і формою списки наслідували ревізії. На жаль, збереглися посімейні списки майже виключно у містах. Посімейні списки


     Нотаріуси
     Фонди нотаріусів дуже гарно доповнюють дослідження, якщо ваші предки укладали заповіти, купували чи продавали землю. Нотаріус


     Суди
     У фондах судів теж можна знайти багато цікавого, від побиття до розслідування підпалу і сварки сільської общини з поміщиком за пасовище.

     ... і багато, багато іншого...
     

     Цікаво? Хочете знати, як усі ці документи виглядають? Перегляньте Зразки.


       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
     
   
 
                     
 
 


Пишіть: dika643222@i.ua

Всі права на матеріали, використані на сайті, належать автору.
Копіювання можливе лише за умови розміщення посилання на сайт rid.kr.ua
© Дмитро Степаненко, 2019 рік